Architekt krajobrazu, projektant wnętrz i właściciel firmy Bezogródek II. Projektowanie i praca w kreowaniu ogrodów to nie tylko jej praca, ale również pasja, którą dzieli z mężem ogrodnikiem. Odnajduje piękno zarówno w naturalnej przyrodzie jak i w architekturze oraz sztuce, które uwiecznia na zdjęciach. Jej pasją poza fotografią, są również podróże, dzięki którym czerpie inspiracje do dalszych prac.
W naszym projekcie Anita, jako doświadczona architektka krajobrazu, będzie asystować nam w procesie projektowania: od pomiarów w terenie, poprzez wykonanie planów i szkiców aż po pomoc w wykonaniu końcowych wizualizacji.
Miejska aktywistka, prezeska Towarzystwa Herpetologicznego NATRIX. Przenosi ropuchy, bada węże, edukuje ludzi w jaki sposób godzić interesy człowieka z ochroną przyrody i klimatu, działa w społecznej inicjatywie Wrocławska Przyroda. Doktorantka w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego UWr, zajmuje się modelowaniem wpływu czynników naturalnych i antropogenicznych na zjawiska przyrodnicze i rozmieszczenie gatunków.
Aleksandra opowie nam o tworzeniu siedlisk dla płazów i gadów podczas jednego z wykładów online.
Przyrodniczka, architektka krajobrazu, edukatorka przyrodnicza. Działa społecznie na rzecz miejskiej przyrody i klimatu. Jest członkinią Społecznej Rady Parku Grabiszyńskiego, nieformalnej grupy, która współpracuje z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu na rzecz wypracowania właściwych standardów pielęgnacji zieleni w Parku i mieście. Założyła grupę skupiającą miłośników przyrody – Roślinne Spacery Dolny Śląsk na Facebook. Prowadzi przyrodnicze spacery edukacyjne dla mieszkańców Wrocławia. Walczy o drzewa, mokradła i zieleń naturalną informując i pisząc o nich oraz negocjując na ich rzecz.
Małgorzata poprowadzi spacer opowiadając o florze okolic projektowanego laboratorium przyrody.
Edukator oraz projektant permakultury, prowadzi projekt „Permakultura Chocianów – miejski ogród ekologiczny”, czyli 400-stu metrowy ogród w sercu miasta. W ogrodzie można poznać oraz obejrzeć różne rozwiązania projektowe obejmujące takie dziedziny jak samowystarczalność żywieniowa, regeneracja gleb, przywracanie bioróżnorodności czy też energie odnawialne. W swojej pracy inspiruje się głównie uniwersalnymi wzorcami działania przyrody oraz ewolucyjnym sposobem patrzenia na poszczególne rozwiązania ekosystemowe.
Krystian opowie o permakulturze i jej znaczeniu w procesach regeneracyjnych oraz produkcji żywności.
Pedagog z wykształcenia, informatyk z zawodu. Od lat pasjonuje go ekologia i ogrodnictwo organiczne, w szczególności permakultura. Od kilku lat prowadzi ogród społeczny Sadhu Bhavan pod Żyrardowem. Pomaga również w rozwijaniu start-upu ekologicznego „The Vanamali Project”.
Lesław jest koordynatorem projektu z ramienia Fundacji Księże.